call pic004

تاریخ :
شنبه - ۱۶ اسفند - ۱۳۹۹
ساعت :

پیام نوروزی رئیس محترم کانون حمل و نقل کالای کشور

پیام نوروزی رئیس محترم کانون حمل و نقل کالای کشوربا سلام و درود فراوان مکنونات قلبی خود را در آغاز سال جدید تقدیمتان میدارم.

رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند       
چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند

به لطف خداوند منان و آفریننده همه زیبایی های خلقت، بهاری دیگر از راه رسید و برای همه ما نوید و امید در عرصه های مختلف زندگی را به ارمغان آورد،خداوند را شاکریم سالی که گذشت با همه فراز ونشیب هایی که داشت، سالی پر خیر و برکت همراه با پیروزی و امنیت برای ما بود.
ضمن عرض تبریک این عید سعید باستانی به تمامی دست اندکاران حمل و نقل کشور بویژه دوستان و همکاران عزیز و بزرگوار هیئت مدیره های کانون های استانی، انجمنهای شهرستان ها، مدیران و کارکنان موسسات و شرکتهای حمل و نقل و رانندگان تلاشگر و زحمت کش، بر همگان سلامتی و پیروزی در سال جدید را آرزومندم.


گذشت سالها و تبادل سالهای گوناگون برای ما باید موجب تجربه و بصیرت باشد از گذشته درس بگیریم و به آینده با چشم باز و دل آگاه نظر کنیم و برای آینده تصمیم بگیریم، آنچه بر عهده ماست نگاه به گذشته برای عبرت گرفتن و نگاه به آینده برای برنامه ریزی و تصمیم گیری است.


در سال گذشته در تمام عرصه ها تلاش های ارزنده ای داشته ایم ولی متاسفانه به علت خود محوری مسئولین ذیربط و بی توجهی آنان به جایگاه تشکلهای حمل و نقل با تمام تلاشها آنطور که مورد نظر بود به نتیجه مطلوب نرسیدیم، در این خصوص فرازی از دغدغه های بخش خصوصی و دست اندرکاران حمل و نقل را در تاریخ ۱۳۹۵/۰۸/۱۲به وزیر راه و شهرسازی یادآور می شوم " در همه این سالها بس که انجمنها و فعالان صنفی و دلسوزان صنعت حمل و نقل در همه شقوق هوایی، جاده ای، ریلی و دریایی، با نوشتن مقاله و شرکت در جلسات و ارائه گزارش کوشیدند مشکلات خود را به گوش مسئولان برسانند، خود را در کسوت دارکوبی میابند که علیرغم تلاش و صرف انرژی فراوان برکوبیدن بر هر در چوبی که می توانست با سوراخ شدنش گذرگاهی و تنفس گاهی به منظور برقراری جریان صحیح و سالم کالا به نفع صنف و کشور ایجاد کند، بر فولاد آبدیده نوک زده اند و اثرش را فقط بر روح و روان و نوک از دست رفته خود یافته اند "  در همان تاریخ برای چندمین بار به رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و ... برای چندمین بار با وزیر محترم راه و شهرسازی، معاونین ایشان و ... حضوری و مکاتبه ای مسائل مطرح شد ولی پاسخ پرسش پاسخ دارکوبی است!!


این بی توجهی بی جهت نیست، ضعف در عملکرد این چند ساله اخیر مجموعه است. متاسفانه بعضی بجای تشویق در جهت اتحاد و یکپارچگی تیشه بر داشته و به ریشه خودمان می زنند. بیاییم بجای دفع یکدیگر را جذب کنیم و نتیجه اش " اختلاف بیانداز و حکومت کن! "
عزیزان بیاییم ببینیم کجا بودیم و امروز در کجا هستیم!!


در سالهای گذشته موفقیتهای بسیاری داشته ایم بیش از ۱۸سال عمر گرنبهای خود را صرف رشد و اقتدار این فرزند با افتخار نموده ایم در آن سالها در شروع کار از صفر شروع کردیم نه مکانی، نه پولی و نه.... به تعداد انگشت شمار انجمن ولی امروز به لطف الهی و تلاشهایمان امکانات بسیار خوب در حد اعلا، جایگاه عالی در سطح بین المللی و بیش از ۱۴۲ انجمن داریم و موفقیتهای بزرگی نیز داشته ایم، اقتدار و توانمان قابل مقایسه با دیروز نیست ولی متاسفانه در این چند سال اخیر به علت بعضی ندانم کاری ها زمینه تفرقه و نفاق بوجود آمد و موجب تضعیف کانون و سو استفاده بعضی از سو استفاده گران شد. باید بهوش باشیم در سال نو که با شروع کار هیئت مدیره مصادف شده است مانیز باید با تحول آغاز کنیم.حضرت امام جعفر صادق(ع)؛ در دعایی برای زمان سال تحویل فرموده اند:


 ای دگرگون کننده دلها و دیده ها، و ای اداره کننده شب و روز و ای تغییر دهنده نیروها و حالها، حال ما را به بهترین حال تغییر ده، اشاره به آنست که زمام همه امور به دست خداوند است و باید او را بخوانیم و از او بخواهیم و هرگونه تغییر و اصلاح را ابتدا از خود شروع کنیم و بهترین حال که در این دعا در خواست شده سرچشمه همه اعمال و گفتار ماست، حالی است که مورد پسند خدا باشد، و آن حال جز با خدا بودن و به یاد او بودن نیست که یاد خدا آرامش بخش دلها و زداینده تیرگی هاست، پس با عنایت الهی و استمداد از او با عزمی راسخ ، اراده ای قوی دگرگونی را از خود آغاز کنیم و در حلول سال جدید همانطور که خانه و محل زندگی خود را از آلودگی ها پاک می کنیم خود را با یاد خدا مشغول داریم و پندار نیک ، گفتار نیک و کردار نیک را سر لوحه کار خود قرار دهیم و از درگاه احدیت بخواهیم سالی پر برکت همراه با خیر و سعادت و موفقیت و تکامل صوری و معنوی و رفع همه مشکلات و گرفتاریها  را به ما عنایت فرماید.


در خاتمه توجه شما را به نکاتی (هرچند خود آگاه هستید و حقیر درس پس میدهم) جلب می نمایم.


و انتظار دارد به جهت حفظ و بقاء کانون به موارد ذیل عنایت ویژه داشته باشید:


۱- از هوای نفسانی و شیطان درونی خود پیوسته در مجاهده و بر خود مسلط بوده و مستقل باشیم.


۲-کدورت و اختلاف مانع خیر و آخرت می گردد و طبق آیه شریفه: وَلاَ تَنَازَعُواْ فَتَفْشَلُواْ وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ (آیه ۴۶ سوره انفال)
نزاع و اختلاف با یکدیگر نکنید تا سست نشوید و قدرت و شوکت و آبروی شما از بین نرود.
 پس دوستان از هرگونه گفتار و رفتار نابجایی که موجب کدورت و رنجش میگردد خودداری کنید و پیوسته محبت و مودت را از اصول زندگی خود بدانیم و خشنودی خدا و اولیایش را بر خشنودی شیطان برگزینیم.


۳- خانه دل را باید از کینه و دشمنی پاک نمود و از هرچه غیر خداست باید خالی کرد تا محبوب الهی در آن ساکن شود.

    برو تو خانه دل فرو روب             
    مهیا کن مقام و جای محبوب
   چو تو بیرون روی او اندر آید     
    بی تو بی جمال خود نماید.

الهی جان ما را صفای خود ده، و دل ما هوای خود ده و چشم ما را ضیای خود ده

 با ارادت به همه دوستان و همکاران عزیز
 برادر کوچک شما- حسین احمدی زاده
 اول فروردین۱۳۹۶

اشتراک گذاری مطلب

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

شما اینجا هستید: خانه بخشنامه های کانون اخبار کانون پیام نوروزی رئیس محترم کانون حمل و نقل کالای کشور